Medicína

Srdce a krevní oběh: Krevní tlak

Blok ze starého webu.

65 minut

Co je krevní tlak? 6 m

Co to znamená systolický a diastolický krevní tlak vysvětluje Rishi, pediatr se specializací na dětské nakažlivé choroby pracující pro Khan Academy.

Sčítání odporu (cév) 3 m

Zde máte šanci zjistit, zdali dokážete pomocí již nabytých znalostí sčítat odpor cév v sériovém a paralelním zapojení. Rishi je dětský lékař zaměřující se na infekční onemocnění a pracuje pro Khanovu akademii.

Udržování krevního tlaku díky pružnosti cév 7 m

Podívej se jak poddajnost tepen umožňuje konstantní krevní tlak...stejně jako ve vodní pistoli. Learn how compliant arteries allows for a "Constant Pressure System" like a modern water gun! Rishi is a pediatric infectious disease physician and works at Khan Academy.

Co je hypertenze? 7 m

Naučte se rozlišit jednotlivá stádia hypertenze jak pro systolický, tak pro diastolický krevní tlak. Dětský lékař Rishi se specializuje na infekční choroby a pracuje pro Khan Academy.

Hypertenze - dělení a příznaky 8 m

Podívejte se na dva základní typy hypertenze a její nejčastější příznaky.

Účinky hypertenze na cévy 7 m

Naučte se jak hypertenze (vysoký krevní tlak) může poškodit velké, střední a malé tepny a tepénky. Rishi je dětský lékař infekčních nemocí a pracuje v Khan Academy.

4 změny v životním stylu, které pomáhají se snížením hypertenze 7 m

Pamatujte, že správné stravovací návyky, zdravý úbytek na váze a nekuřáctví mohou pomoci snížit krevní tlak!

Vliv hypertenze na srdce 7 m

Naučte se 2 hlavní problémy se srdcem, které může hypertenze (vysoký krevní tlak) způsobit. Rishi je praktický lékař infekčních chorob a pracuje v Khan Academy.

Regulace krevního tlaku pomocí baroreceptorů 12 m

Naučte se, jak je regulován tlak krve v tepnách pomocí nervových potenciálů. Dětský lékař Rishi se specializuje na infekční choroby a pracuje pro Khan Academy.