Podnikání
Podnikání (1/28) · 2:45

Philip Rosedale 1 - Coffee & Power Philip Rosedale o své firmě Coffee and Power.

Navazuje na Současná ekonomika.
Phillip: Jmenuji se Phillip Rosedale a moje nová firma se nazývá Coffee & Power (Káva & Síla) Cofeee & Power je pokus využití technologie v zaměstnání, aby spolu mohli lidé pracovat neotřelým způsobem. Přesvědčil jsem se, že se udály ohromné změny, které ovlivní způsob, jakým spolupracujeme. A myšlenka zadání bandě lidí, kteří pro vás za peníze pracují, ať spustí a vytvoří nový softwarový projekt se stále více a více stává zastaralou. Co se snažíme udělat s Coffee & Power je změnit způsob, jak práce funguje. Pokoušíme se vytvořit síť a nástrojový balíček pro práci na mobilu. Věříme, že naroste počet lidí, kteří budou pracovat mimo svoji kancelář, že budou pracovat spíše na smluvní dohody namísto stálého platu. Budou za tímto účelem více pracovat s jinými lidmi digitálním způsobem než jak to bylo dříve a naší snahou je vybudovat webovou stránku a iPhone a Android aplikace, které umožní lidem pracovat efektivněji. Představte si aplikaci, která byla jen pro práci, která by vám ukázala pohled na město a vy byste viděli, kde pracují nebo pracovali lidé s různými dovednostmi. Řekněme že jste podnikatel a potřebujete web designera. Představte si možnost podívat se na mapu města a doslova vidět v té kavárně, v tomhle místě coworkingu, je 5 nebo 10 lidí, které hledáte. Byli tam včera a tak je pravděpodobné, že tu budou i dnes. Moje poselství dnešním dětem by bylo, abyste si uvědomili, že mnoho z těch předmětů, které jste se učili, když jste byli mladí, nebo těch, co jste studovali na vysoké, o kterých jste si mysleli, že jsou nudné a moc na nich nezáleží. Nyní na nich záleží hodně, protože jak nám roste schopnost měnit celý svět kolem nás, všechny tyto různorodé předměty filozofie, psychologie, architektura. Na těchto předmětech záleží více a více na světě, který máme teď v moci tolik měnit. Například se můžeme podívat zpět do historie a pochopit, kde jsme udělali chybu. Je lidským zvykem věřit, že vše už bylo vymyšleno, ale nebylo. Popravdě jsme nyní v době, kde se zrychluje způsob, kterým technologie mění svět kolem nás. Potenciální prostor pro nové myšlenky roste, nezmenšuje se. My jako lidské bytosti upadáme v závodě s technologií ve využívání nových možností. Víte, myslím si, že technologie se nám lidem podobá více a více, jak internet a počítače působí na naše životy v čím dál více tradičnějších způsobech, vytváří příležitost pro děti, pro studenty přeměnit téměř jakoukoli bohatou, zajímavou vzdělávací cestu na vliv na produkty a zbytek světa.