Khanova škola

český komunitní neziskový projekt

Kdo se stará o Khanovu školu?

Všichni jsme dobrovolníci. Každý z nás má zodpovídá za jednu z nezbytných částí webu: od korektur, správy sociálních sítí až po programování.

Chci se také zapojit!

Daniel Hollas Předseda

Do Khanovy školy jsem se namočil jako dobrovolník v roce 2014 a od roku 2018 jsem jejím předsedou.Starám se mimojiné o technické a IT věci a správu překladů přírodovědných předmětů. Ve svém druhém životě dokončuji doktorát v oboru počítačová chemie.

Khanova škola existuje především díky práci dobrovolníků. Spolu s kolegy se snažím určovat potřeby a priority v oblasti překladů i organizace, které se pak spolu se všemi úžasnými lidmi ochotnými pomoci snažíme pokrýt. Na vyžádání s radostí vystavuji certifikáty a potvrzení o provedených překladech, spoluorganizuji překladatelské maratony.

Od roku 2011 spolupracuji s Khan Academy jako Czech Language Advocate.

Jsem absolventkou magisterského oboru Bezpečnostní technologie, systémy a management na UTB a pracuji ve společnosti EUROALARM.

Martina Randulová Správce překladů cvičení

Mým úkolem v KŠ jsou korektury titulků k matematickým a chemickým videům. Mimo KŠ se věnuji nejen svému doktorandskému studiu na Ústavu fyzikální chemie na VŠCHT v Praze, ale i všelijakému doučování od matematiky po chemii, v češtině, angličtině, či dokonce ve španělštině. Mám ráda výzvy

V Khanově škole působím od roku 2013. Od května 2016 do dubna 2018 jsem byla předsedkyní Khanovy školy. Khanova škola je můj srdeční projekt a navždy bude. Studovala jsem biochemii na UP v Olomouci a miluju učení chemie a genetiky (příprava studentů na medicínu). A taky píšu svůj cestovatelský blog Potkáme se ve vlaku.

Petra Jirůtková Správce tvorby videí

Studuji v rámci bakalářského studia ekonomii a finance na IESu, Fakultě sociálních věd v Praze. Koncept Khanovy školy mě už na gymnáziu zaujal, a tak moje aktivita dlouho nezůstala jen u příležitostné účasti na překladatelských maratonech. Na Khanově škole mám v současné době na starosti matematický obsah a tvorbu českých videí. Ve volném čase se věnuji i hře na klavír a sborové korepetici.

Alena Vlachová Tvůrce videí

Když děti spí vytahnu grafický tablet a mikrofon. Po deseti letech vyučování přírodopisu a chemie na základní škole jsem nyní na rodičovské a baví mě tvořit videa. Vystudovala jsem VŠCHT, kde jsem přičichla ke vědě, ale doktorát jsem opustila, protože jsem se nadchla pro učitelství. Mám pedagogické minimum a zajímám se o různé vzdělávací směry a inovace.

Eda Tvůrce videí

Eda se věnuje tvorbě vzdělávacích videí už nějaký ten pátek. V současné době tvoří pro Khanovu školu, ale také pro svůj vlastní kanál Na ubrousek. Jako absolvent oboru Matematická informatika na FJFI se věnuje především matematice, informatice a fyzice. Ve volném čase kromě natáčení běhá, šije a programuje.

Zuzka Překladatel/ka

Studuji na Matematicko-fyzikální fakultě obor obecná matematika. Říkají o mně, že nemám daleko k učitelství, já se tomu zuby nehty bráním, nicméně mě výuka a různé teorie výuky zajímají, proto mě i nadchla Khanova škola, na které pomáhám s korekturami titulků.

Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří přispěli k překladu titulků .