Obecná videa

Soubor videí, která se věnují dílům umělcům zastoupených ve sbírkách J. P. Getty muzea a teorii umění

32 minut

Cirkusové kresby Henriho Toulouse-Lautreca 2 m

Cirkus byl jednou z nejlepších podívaných v pozdním 19. století v Paříži. Kombinoval mimořádné akrobatické výkony, zábavná cvičená zvířata a výstřední klauny. Tento chaotický a barevný svět přitahoval mnoho umělců, včetně Henriho de Toulouse-Lautreca, Georgese Seurata a Pierra Bonnarda. Toulouse-Lautrec byl jedním z nejnadšenějších diváků cirkusu a během 80. let 19.století byl častým návštěvníkem Cirque Fernando v sousedství Montmartre v Paříži. Zobrazoval ředitele cirkusu a klauny, tanečníky a jezdce, koně, psy a opice, komické scény a dovednosti. Máte rádi umění? Sledujte nás na Google+ http://bit.ly/gettygoogleplus

Eggleston, "Red Ceiling," neboli Greenwood, Mississippi,1973 20 m

tisk stylem Dye transfer, 12.625 x 19.0625 in. (32.1 x 48.4 cm),díla v Muzeu moderního umění a v Kolekci J. Paula Gettyho Hovoří: Dr. Shana Gallagher-Lindsay, Dr. Beth Harris

Modrý zloduch 2 m

Benjamin a Bryn hovoří o ďáblech v Cenni di Francesco di Ser Cenni, polyptychu s Korunovací Panny Marie a Svatými, kolem roku 1390: Ukázkový zvukový záznam ze smyšlené zvukové prohlídky v Gettyho Centru: Ďáblové, andělé a nestvůry: nadpřirozeno ve výtvarném umění.

Příšera s hady místo vlasů 2 m

Benjamin a Riley si povídají o Medúze Vincenza Gemita z roku 1911

Rytířství ve středověku 3 m

Rytířské zvyky vzešly ze středověkých rytířských zásad chování a postupně si je osvojila šlechta a společnost jako taková. Video sleduje některé z překvapivých časných uplatnění rytířství prostřednictvím středověkých iluminovaných rukopisů.

Struktura středověkého rukopisu 2 m

Po více než tisíc let byly všechny rukopisy psány a ilustrovány ručně. Ve středověku se knihy vyráběly překládáním listů pergamenu, jejich skládáním do složek a následným přišitím ke hřbetu knihy. Tato animace Muzea Getty zobrazuje, jak se vyráběly středověké knihy - užitečný vynález, který do dnešních dnů zůstává v podstatě stejný.

Zuřící ale roztomilá mořská nestvůra 1 m

Bryn vypráví o zuřící ale roztomilé mořské nestvůře v díle od Massimiliana Soldani-Benziho: Andromeda a mořská nestvůra, 1710--16 http://www.getty.edu/art/gettyguide/artObjectDetails?artobj=113646 Toto je ukázka audio nahrávky z audio imaginativní prohlídky v centru Getty : Démoni, Andělé a Nestvůry - Nadpřirozeno v umění.