Medicína

Srdce a krevní oběh: Srdce

Blok ze starého webu.

2 hodiny
Navazuje na Krev.

Seznamte se se srdcem! 10 m

Zjistěte, kde přesně se srdce nachází ve vašem těle a jak funguje. Rishi je dětský lékař infekčních nemocí a pracuje v Khan Academy.

Průtok krve srdcem 8 m

Naučte se, jak krev protéká srdcem a porozumějte rozdílu mezi systémovým a plicním krevním oběhem. Rishi je lékař, který se zabývá dětskými infekčními nemocemi, a pracuje v Khan Academy.

Srdeční ozvy 10 m

Přemýšleli jste někdy o tom, proč srdce vydává takové zvuky? Otevírání a uzavírání srdečních chlopní vytváří srdeční rytmus s charakteristickým bum-bum... Rishi je lékař zabývající se dětskými infekčními nemocemi a pracuje pro Khan Academy.

Stenóza, ischemie a infarkt 8 m

Objasnění pojmů týkajících se srdeční choroby

Onemocnění srdce a infarkty 12 m

Základy srdeční choroby, infarktu, srdečního selhání, anginy a zástavy srdce. Poděkování patří Edwardu J Perperovi za pomoc při objasnění některých aspektů tohoto videa.

Další poznámky k vedení vzruchu v srdci 10 m

Podívejte se co se stane v případě zpomaleného vedení mezi SA a AV uzlem.

Transplantace srdce 7 m

Video vysvětluje, jak se chová transplantované srdce v novém organismu. Může příjemce srdce ovládat, i když jsme při operaci přeťali nervové zásobení?

Vliv hypertenze na srdce 7 m

Naučte se 2 hlavní problémy se srdcem, které může hypertenze (vysoký krevní tlak) způsobit. Rishi je praktický lékař infekčních chorob a pracuje v Khan Academy.

Akční potenciál v kardiomyocytech 12 m

Podívejte se, jak se stahují buňky srdečního svalu tím, že umožňují vstup vápenatých iontů a tím kladného náboje do buňky! Rishi je pediatr se zaměřením na infekční choroby a pracuje pro Khanovu školu.

Depolarizační vlna šířící se srdcem 12 m

Podívejte se jak se šíří akční potenciál srdcem.

Stavba srdeční stěny 12 m

Podívejte se zblízka na srdce, prozkoumejte jeho zajímavé znaky a poznejte tři stěny, ze kterých se srdce skládá. Dětský lékař Rishi se specializuje na infekční choroby a pracuje pro Khan Academy.