Medicína

Infekce a očkování

Blok ze starého webu.

2 hodiny
Navazuje na Krev.

Příznaky chřipky a její diagnóza 4 m

Toto video neposkytuje lékařské rady, slouží jen pro informační účely. Neuvádí profesionální lékařské rady, diagnózu nebo léčbu. Snaží se odpovědět na otázky, které si možná pokládáte vy sami. (Stanford School of Medicine)

Když virus chřipky zaútočí! 7 m

Dozvíte se, jak se virus chřipky dostane do vašich buněk a zase ven pomocí hemaglutininu a neuraminidázy. Rishi je pediatr, který se zabývá infekčními chorobami a který pracuje v Khan Academy. Tato videa vám neposkytnou lékařské rady, slouží jen k informačním účelům. Obraťte se na lékaře s dotazy, které se týkají vašeho zdravotního stavu.

Epidemie chřipky 3 m

Toto video neposkytuje lékařské rady, slouží jen k informačním účelům.

Jak vzniká očkování proti chřipce 9 m

Podívejte se jak vzniká vakcína proti chřipce. Tento proces se opakuje každý rok, kvůli stále se měnícím kmenům chřipky.

5 běžných výmluv k očkování proti chřipce 8 m

Každý rok se mnoho lidí vyhýbá očkování proti chřipce. Posuďte pět oblíbených výmluv a jejich vztah k běžným nedorozuměním ohledně chřipky. Rishi je lékař dětských infekčních nemocí a pracuje v Khanově Akademii. Tato videa neposkytují lékařskou pomoc a jsou určena pouze pro informační účely. Videa nejsou určena jako náhrada za odbornou lékařskou pomoc, diagózu nebo léčbu. Vždy vyhledejte radu kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče s otázkami týkajícími se vašeho zdravotního stavu. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou radu nebo neotálejte v jejím vyhledání jen proto, že jste něco viděli nebo četli ve videu Khanovy Akademie.

Vakcíny a mýtus o autismu - 1. část 10 m

Nechvalně známá Wakefieldova studie nastartovala mýtus o autismu, ale od té doby mnoho studií prokázalo, že mezi MMR vakcínou a autismem není žádná spojitost. Zjistěte jak to všechno začalo. Rishi je lékař dětských infekčních nemocí a pracuje v Khan Academy.Tato videa neposkytují lékakřské rady a slouží pouze pro informační účely. Nejsou zamýšleny jako náhrada profesionální lékařské rady, diagnózy a léčby. Vždy vyhledejte radu kvalifikovaného lékaře v případě jakýchkoli otázek zahrnujících zdravotní stav. Nikdy nepřehlížejte profesionální lékařskou radu nebo neotálejte v jejím vyhledání, jen proto, že jste něco četli nebo viděli v jakémkoli videu z Khan Academy.

Vakcíny a mýtus o autismu - 2. část 9 m

Nechvalně známá Wakefieldova studie odstartovala mýtus o autismu, ale od té doby mnoho studií dokázalo, že neexistuje spojitost MMR vakcíny a autismu. Zjistěte, jak všechno začalo. Rishi je lékař dětských infekčních nemocí a pracuje v Khanově Akademii. Tato videa neposkytují lékařská doporučení a jsou pouze pro informační účely. Videa nejsou určena jako náhrada za odbornou lékařskou radu, diagnózu nebo léčbu. Vždy požádejte o radu kvalifikovaného poskytovatele lékařské péče s případnými dotazy, které můžete mít ohledně zdravotního stavu. Nikdy neignorujte profesionální lékařskou radu nebo neoddalujte její vyhledání jen proto, že jste něco viděli nebo četli na Khanově Akademii.

Bakteriální meningitida 12 m

Dr. Charles Prober a studentka 4. ročníku medicíny Morgan Theis mluví o nasazování antibiotik při symptomech bakteriální meningitidy.

Co je tuberkulóza? 12 m

Naučte se základní informace o tuberkulóze, odkud pochází a kde působí. Rishi je pediatr se specializací na infekční nemoci. Působí na Khanově Akademii.Tato videa neobsahují lékařské rady a slouží pouze k informačním účelům. Tato videa nejsou tvořena za účelem sloužit jako náhrada odborné lékařské pomoci, diagnózy a léčby. Vždy pokud budete mít nějaké otázky týkající se vašeho zdraví, vyhledejte pomoc kvalifikovaného lékaře Nikdy neignorujte rady lékařů a neodkládejte vyhledání lékařské pomoci kvůli něčemu, co jste viděli nebo slyšeli ve videích Khanovy Akademie.

Patofyziologie chřipky 3 m

Zajímá Vás, proč je chřipka tak mimořádně "úspěšné" onemocnění?

2 druhy vakcíny proti chřipce 8 m

Jaké jsou strategie očkování proti viru chřipky?

Rizika a výhody očkování proti chřipce 4 m

Váháte s očkováním proti chřipce? Koukněte sem.

Genetické změny chřipky 8 m

Pojďte zjistit, jak se může genetický materiál dvou virů chřipky typu A promísit a vytvořit zcela nový virus!

Epidemiologie tuberkulózy 6 m

Pojďte zjistit, kolik životů je na světě ovlivněno infekcí tuberkulózy! Řekne Vám to Rishi, lékař zabývající se dětskými infekčními chorobami.

Plicní tuberkulóza 12 m

Pojďte se naučit dopady tuberkulózy na plíce a také některé její důležité klinické příznaky. Toto video neposkytuje jakékoliv zdravotnické poradenství a slouží pouze k informačním účelům. Také neslouží jako náhrada profesionální lékařské pomoci, diagnózy či léčby. Při jakékoliv potřebě pomoci či rady ohledně vašeho zdravotního stavu vyhledejte prosím kvalifikovaného odborníka. Nikdy neodkládejte návštěvu kvalifikovaného zdravotního poradce kvůli něčemu, co jste četli nebo viděli v jakémkoliv videu Khanovy Akademie.

Výmluvy k očkování proti chřipce 3 m

Tato videa neposkytují lékařské rady a jsou určená pouze pro informační účely Tato videa nejsou plánovaná jako náhrada za profesionální lékařské rady, diagnózy nebo léčení. Vždy hledejte radu kvalifikovanéhozdravotníka, pokud máte nějaké dotazy ohledně svého zdravotního stavu. Nikdy nepohrdejte profesionální lékařskou radou a neoddalujte její hledáníkvůli něčemu, co jste četli nebo viděli na videu Khanovy akademie.

Primární a sekundární tuberkulóza 10 m

Podívejte se jak probíhá onemocnění tuberkulózou!